Občas se vám prohodí naprosto nečekané dobrodružství a většinou přichází úplně neplánovaně, když to nejmíň čekáte. Vždycky jsem se chtěla pomazlit s veverkou. Že to bude mláďátko jsem nikdy ani nedoufala.🐿️❤️🐿️

Brzy ráno mě vytáhl na prochajdu kamarád, co šel z noční. V šatně mě zaujaly lesní šaty s jeleny a liškami od Collectif🦌🦊, které jsem neměla na sobě od podzimu.

Naše kroky mířily na Liberecká výšina. Bohužel v poslední zatáčce jsme na cestě uviděli přejetou malou veverku😭😭, když jsme ji chtěli odklidit z cesty klacíky, ve škarpě jsme našli další schoulené mláďátko.

Cesta tramvaji do liberecké Archy. Foto: Hana Puntíková

Raději jsem na něj nesahala a zavolala do Centra pro zvířata v nouzi při ZOO Liberec – ARCHA. Tam jsme se dozvěděli, že nejspíš vypadlo z hnízda a maminka ho už stejně asi nenajde, natož aby ho dostala zpátky do příbytku.

Chuděrka malý😔. Musím se ale přiznat, že jsem vždycky chtěla vidět miminko veverky zblízka. Vlastně jsem asi tři sekundy přemýšlela, že ho vychovám sama a bude s námi žít v divadle. (To by mě Sýkora hnal🙈🤔) Ale myslím, že tenhle svět už je dost zvrácený a divoká zvířátka patří do přírody.

Vylet na Libereckou výšinu se změnil v záchranu veverčího miminka. Foto: Honza Kovács

Vlastně ani nebylo moc plaché. Zalezlo mi do šály a bylo rádo, že je v teple💓🌡️. Když jsme pak šli od tramvaje, začal se Franta chrout, tak jsem si ho dala do kapsy.

Ještě, že teď pin-up šaty šijí s kapsami.👌😁 Byl to jeden z nejhezčích zážitků za poslední dny. Brzy se prý zase dostane do volné přírody.🌲🌲🌲🍄 A já mám na co vzpomínat.🥰😍

PS: Blechy neměl. Bylo mu 5 týdnů a nedávno začal vidět.👀 #ňuňu

Přirozeně mě zajímalo, jak se Franta má, tak jsem Řídící ještě napsala a dorazila mi velmi milá zpráva.🐿️❤️

Franta se mi v tramvaji schoval do šály. Foto: Hana Puntíková
František v ordinaci Centrum pro zvířata v nouzi při ZOO Liberec – ARCHA.
Foto: Hana Puntíková
Franta na převážení. Foto: Hana Puntíková

František už veselé skotačí v přírodě, zahlédnout ho můžete u lesního koupaliště.❤️