Horoskopům nevěřím a nikdy bych netipovala, že si nechám vyložit karty♠️♣️♥️♦️, ale rozhovor s Dagmar Kludskou byl tak zajímavý a příjemný, že jsem do toho šla. Její předpověď mi rozhodně zlepšila den. Tento rozhovor vyšel před rokem v Blesku pro ženy.

Dagmar Kludská patří k nejoblíbenějším kartářkám a astroložkám v Česku. Možná i proto, že po revoluce byla úplně první, kdo s výkladem karet začal. Předpověděla například sňatek Václava Havla a Dagmar Veškrnové, narození syna i dcery herečky Veroniky Gajerové a také dcery zpěvačky Magdy Malé, kdy ultrazvuk ukazoval na kluka… Jakými pravidly se při výkladu řídí a co by svému zákazníkovi nikdy neřekla, i kdyby to v kartách bylo?

Karty tvrdí, že náš vztah s Marek je osudový. To už samozřejmě dávno vím. Popsala obě naše rodiny a dosavadní život, aniž by znala moje příjmení. Budeme prý bydlet v baráku a dokonce nás čeká i svatba. Také předpověděla, že si z dovolené přivezeme miminko, což se opravdu splnilo na wellnessu v Polsku u Baltského moře. Také mi řekla, že se nám narodí kluk, což zatím nemůžu potvrdit, protože se chceme nechat překvapit. Také předpověděla, že bych mohla změnit profesi a stát se učitelkou a být v tom dobrá (To ještě není jisté.). Bylo u ní i pár mých kamarádek a u nich se také trefila do hodně věcí.

Jsem racionální člověk, proto mě nikdy nenapadlo vyhledat kartářku. Navíc jsem se bála, že by mi mohla říct něco nepříjemného, a já bych o tom pak musela pořád přemýšlet… S Dagmar Kludskou jsem se ale od začátku cítila příjemně, a když mi při rozhovoru nabídla, že mi karty vyloží, nedokázala jsem odmítla. Dozvěděla jsem se samé hezké věci, hodně mluvila o mém partnerovi a našem vztahu, který označila za osudový, což mě potěšilo. Překvapilo mě, že z karet vyčetla různé detaily a drobnosti, které by nemohla vypátrat ani na internetu… Lásce a vztahům věnovala nejvíce času, pak jsem se zeptala ještě na zdraví, a nakonec na práci. Jsem moc ráda, že jsem překonala strach. Její výklad mi přinesl pozitivní energii do dalších dní.

Musím se přiznat, že jste první kartářka, se kterou mluvím. Vždycky jsem měla strach, co se dozvím, a že to pak nevyženu z hlavy. Existuje i pro vás nějaký etický kodex?

Samozřejmě. Kartářka by měla být empatická, soucitná a vnímavá. Nemůže si dovolit říct hrůzostrašné věci, ale měla by umět říct i to dobré, i to špatné. Musí však zachovat etický kodex. Nedovolila bych si ale někomu řídit osud. Nemůžu někomu sdělit, aby se rozvedl/a, že má špatné manželství. Mohu se jen zmínit, že tam jsou nějaké problémy a upozornit na ně, ale zasahovat do osudu bych si nedovolila.

Jak výklad probíhá?

Vykládám z obyčejných mariášových karet. Člověk si je vezme do ruky a zamíchá. Dělám osobní výklady. Párkrát jsem to zkoušela přes televizi, ale to nefungovalo. Potřebuji tam mít ten osobní kontakt. Už tím zamícháním vloží do výkladu člověk svojí energii a pocity. Důležité také je znát datum narození. To určí určité směry a karty doloží, co by se mohlo dít. Dívám se i přes astrologii východního i západního typu.

Květa Fialová s Naďou Konvalinkovou si byly nechat u Dagmar Kludské vyložit karty. Řekla jim, že si mají dávat pozor v autě. Cestou od ní měly malou nehodu.

Jak sdělujete lidem nepříjemné věci?

Někteří lidé jsou až přecitlivělí a pak s tím negativem žijí. Když v kartách vidím nehodu, řeknu člověku, aby si

dal pozor, až bude jezdit autem a nehnal se moc rychle. Musím opatrně, rozhodně ne, že se zabije v autě. Někdy mi pak lidé volají, že jsem měla pravdu a že měli nehodu.

Tenkrát u mě byla herečka Květa Fialová s Naďou Konvalinkovou, chodí ke mně mnoho celebrit. Už je to asi dvacet let. Oběma jsem řekla, že tam mají karambol – ťuknutí s autem. Sotva, co ode mě odešly, hned se srazily s jiným vozem. Ale opravdu jen lehce. Tak mi pak hned volaly.

Dagmar a Václav Havlovi. To, že spolu budou Dagmar Kludská předpověděla, i když to nikdo nečekal.

Jaké další věci jste předpověděla slavným lidem?

Jako jediná jsem předpověděla svatbu Václava Havla a Dagmar Veškrnové, dnes Havlové. Přitom to bylo hodně nepravděpodobné. Nakonec jsem dostala telegram z Hradu, že mi děkuje.

Moje letitá klientka je například Bára Basiková. Té jsem předpověděla, že ve 46 letech porodí syna. Nevěřila mi – a vyplnilo se.

Mnoho slavných nechce být jmenováno, tak to musím ctít. Často je tam hodně osobních věcí. Já se k tomu taky musím hlásit, až když to vyjde. Kartářka je jako kněz, také se mi lidé zpovídají.

Režisérka Věra Cais chtěla vědět, jestli bude v Česku točit film Příliš hlučná samota. Tak to vyšlo. Přivedla ji právě Dagmar Havlová.

Viděla jste někdy v kartách smrt?

Ano, ale bylo to jen dvakrát. Rychlá smrt. Řekla jsem těm dotyčným, že se mi zdá, že nemají v pořádku zdravíčko, a doporučila jsem jim, aby si zašli na vyšetření. Říct to na plné pecky, tím bych jim nepomohla. Jsem toho názoru, že nikdy nevíte, jak se tělo s nemocí popere, a ani lékaři by neměli na smrt nemocným lidem říkat, že mají málo času.

Nikdy se ale nestane, že by v nějakém výkladu byly jen negativní věci.

Většinou ne. V každém máte světlo i temno. Většinou hledám, kde se spojují esa, a jestli má člověk problémy fyzické, nebo psychické. Nejsem žádný zdravotník, ani lékař.

Ale jednou jsem řekla jedné paní z továrny, že má bulku na prsu, a skutečně problém našla. Druhý den jsem měla před dveřmi třicet ženských, které chtěly vědět, jestli mají něco na prsu. Rozkřiklo se to.

Přišel ke mně také pán, který tam měl tedy velké problémy. Řekl mi, že si je toho vědo, a chtěl vědět, jestli má utéct. Byl to pan Helbig, německý občan, jeden z bratrů, a měl tu na svědomí mezinárodní podvody s auty a jiné. Pak na něj vystavili zatykač. Věděla jsem, že špatně dopadne, a tak jsem mu to řekla, aniž bych tehdy věděla, o koho se přesně jedná. 

Na co se lidé nejvíce ptají?

Pořád má láska prvenství. Když jsou zdraví, tak se ani na zdravotní stav neptají. Když je něco tíží, tak samozřejmě ano. Vždycky jim řeknu, že nejsem lékař a že by za ním měli zajít. Maximálně jim řeknu, kolik mají energie. Taky se mě často ptají, který den mají jít na operaci? Při úplňku třeba více krvácí rány a nastávají problémy.

Na co se ptají muži?

Ti se nejvíce ptají na práci a podnikání. Jestli mají zůstat, nebo něco měnit. Třeba mají dva směry v podnikání, tak kterým se vydat. Já můžu říct, kde to vidím lepší, ale rozhodnutí je na nich.

Ale i chlapy zajímá láska, ne?

Ano, ale jsou to zbabělci, nemůžu si pomoct. Hodně citliví muži a homosexuálové, tak ti jedou: láska, láska, láska… Ale když je to nějaký podnikatel nebo lékař, hlavně vzdělaní muži říkají, když se divím, že jdou na karty: „Já se jdu přesvědčit, paní Kludská. Jde o vás fáma, že to umíte. Já jsem racionálně myslící člověk. Mě to nebere.“ Vždycky je oheň na střeše, když objevím třeba nějakou milenku, to nechtějí nikdy přiznat. Nakonec jsou překvapení, že jim dokážu říct, co třeba řekla jejich žena.

Nepovažuji se za kartářku, která tvrdí, že je předpověď stoprocentní. Nevěřím kartám na sto procent. Existují věci mezi nebem a zemí, nejsem dogmatik.

Jaká tedy jste?

Jsem snaživá a pracovitá Panna s logickým myšlením a s ascendentem (hodina narození) ve Štíru, šestý smysl, odtud pramení zájem o mystiku a tajemno. V životě jsem vyzkoušela mnoho zaměstnání: umělecká, ale i dělnická jako uklízečka, listonoška, servírka i na stavbě. Byla jsem sama se čtyřmi dětmi a musela jsem dělat cokoliv, abych je uživila. Bývalý muž mi neplatil alimenty. Mám díky tomu k lidem blíž, vím, co která profese obnáší. Prošla jsem si i dny, kdy nebylo co do pusy. Děti se neptají, ty mají hlad pořád.

Chodí k vám i lidé, na kterých je vidět, že nemají moc peněz?

Ano, často přijde strhaná paní, unavená, ne moc dobře oblečená, je rozvedená, má dvě nebo tři děti. Má pro mě tu tisícovku za výklad a já jí říkám: „Vy si to necháte!“ a ona nechce: „Jak to? To pak ten výklad nebude platit.“ Nedělám to často, ale řeknu jí, ať koupí dětem zeleninu, ovoce a nějaké dobrotky. Zase nejsem tak velká samaritánka, ale občas ano.

Jaké výklady jsou pro vás nejtěžší?

Nejhorší je, když přijdou maminky s vážně nemocnými dětmi. U starších lidí se to dá očekávat, že se může něco přihodit, ale u dětí? Často si pak říkám, proč já se do toho pletu, jak se z toho teď vysoukám? Nemůžete lhát, ale nemůžete ani říct, že je to úplně ztracené. Dopadne to tak, že na sebe koukáme, držíme se za ruce a ani jedna, ani druhá o tom nedokážeme mluvit. To jsou momenty, kdy lituji, že jsem se kdy do výkladu pouštěla.

K Dagmar Kludské jsem přišla po zánětu močových cest a se zánětem oka, měla jsem těžké období. Odcházela jsem s novými nadějemi a ve výborné náladě.

A vy asi nikdy nevidíte pouze jednu možnost, otevře se vám tam několik cest, ne?

Minimálně tam jsou vždycky dvě cesty. Řeknu, že pokud žena zůstane s tímhle partnerem, budou tam nějaké problémy. Často mi sem chodí dámy, které mají dvě nebo tři děti a jsou dva týdny zamilované a už chtějí bořit manželství. Jistě, kdyby to byla delší doba, tak to chápu. „Ježiš, já jsem tak zamilovaná, kdybyste věděla,“ říkají mi. Jenže je to pouze o tom, že na začátku je každý muž milý a obejme vás, jenže v tom dlouhodobějším vztahu už to ten váš manžel nedělá, takže úplně ztratí hlavu.

V tu chvíli jim říkám: „Moment, tady máte kvalitního mužskýho, je to táta vašich dětí.“ U toho milence vidím, že ji může mít chvilku rád, ale není to na kus života. Prosím klientku, aby mi slíbila, že vyčká půl roku, než cokoli podnikne… Pevně věřím, že za tu dobu prohlédne. Někdy se stane, že potká osudovou lásku, ale většinou je to jen na chvíli a nakonec nebudou mít nikoho.

Výklad z karet tedy nikdy není stoprocentní? Na jak dlouhý úsek děláte předpověď?

Většinou udávám osmdesát procent. A výklad dělám zhruba na dva roky dopředu. Někdy to jde i na tři roky, ale déle ne. Když se pak lidé ptají, jestli mohou zase někdy přijít, tak jim odpovím, že ano, ale pokud se něco z toho, co jsem jim řekla, stane. Ideálně všechno, jinak by to postrádalo význam.

Občas tu mám lidi, kteří mi říkají: „To paní Kludská ne, to není možný,“ nevěří mi, že někoho potkají nebo že mají něco udělat. Pak ale zavolají, že se to splnilo. Někteří také litují, že mě neposlechli. Už se mi taky stal opak, že přišla slečna a stěžovala si: „Paní Kludská, vy jste mi slíbila do roka ženicha. Kde teda je?“ Tak se podíváme znovu do karet a zjistíme, že slečna nikam nechodí, nikam se neposunula, pořád se vídá se stejnými lidmi. Nedala tomu žádnou příležitost.

Můžete mi prozradit, jaké podivné otázky na vás lidé měli?

Měla jsem tu takovou nepříjemnou paní, sedla si tak jako zhurta, byla povýšená. „Heleďte, mě nic jiného nezajímá, než kdy umře můj manžel?“ Tak jsem jí řekla, že to není hezké, takhle se ptát, že nikdy neví, jak dlouho tu kdo bude. „Víte, my jsme hodně movití, a kdybych se rozvedla, tak mi všechno vezme.“ Půl hodiny mi vysvětlovala, že ten majetek je její a že už má jiného fešáka. Byla velmi nepříjemná a nabubřelá. Řekla jsem jí, že na tom manžel zdravotně není vůbec špatně a že víc jí neřeknu, že takové věci se ani neříkají. Lidé, moji klienti, jsou nesmírně zvědaví a zvídaví a dotazují se na spoustu věcí v dobrém i ve zlém, které mě velmi překvapí a mám co dělat, abych to vůbec ukočírovala. Život kartářky prostě není jednoduchý.