Dovolte mi, abych vám představila budoucího obyvatele naší domácnosti. Je to koťátko od toulavé kočičky z Turnova, které se ujali skvělí lidé ze spolku Šance zvířatům. Původně jsme chtěli kočičku, ale nakonec se z Paní Puntíkové vyklubal kočičí chlap.

Punťa jako miminko. Foto: Renča, Šance zvířatům

Aktuálně ještě bydlí se svými sourozenci u milé paní dočaskářky Renči ve vesnici u Turnova. S Punťou jsme se seznámily už včera. Dnes ho čeká očkování a pak se zase uvidíme, aby si ho užil i Mára.

Mazlení na zádech. Foto: Styl do puntíku

Včera byl trošku vyjukaný a nejprve utíkal, ale pak se nechal i chovat a ňufat. A objevila jsem jeho ideální mazlící polohu. Položím si ho na záda na kolena a drbu ho na břiše a pod krkem, což miluje. Takže už mi možná i důvěřuje, co myslíte?🤔

Tunel musíme taky koupit. Foto: Styl do puntíku

Miluju jeho zbarvení.🔝👌 Vždycky jsem toužila po černobílé kočce s nepravidelnými skvrnkami. Punťa je první kotě z vrhu, tudíž největší a nejodvážnější, což včera zprvu nebylo jisté. Je prudce inteligentní (Vůbec nejsem přehnaná majitelka.) Jako první začal chodit na bedýnku a jíst z misky, prostě jasný intelektuál.❤️

Naše první společná. Foto: Eva Menšíková

Pan Puntík se k nám přestěhuje až na konci srpna, neboť u koťátek je zvykem odcházet od mamky až na třetím měsíci, pokud teda nemáte v domácnosti už jinou kočku, to by šlo asi dříve.

Punťa se ségrou. Video: Styl do puntíku

Bennyho jsme si brali na dvou měsících, tak mě to trošku zaskočilo, ale neva. Každopádně už teď mi paní slíbila, že bude našeho ňufinu kamarádit s jejím jorkšírem, takže si myslím, že budou s Panem Krysičkou kámoši.😻🐶

Jedna z prvnich fotek. Foto: Renča Šance zvířatům

Jsem ráda, že se nám nakonec podařilo sehnat kotě z útulku, protože rozhodně nechci podporovat, jak se kočky nekontrolovaně množí na ulicích, nebo jak je lidé využívají v množinách jako svou obživu. Jsem pro kastraci!

Mlíčko od mamky. Video: Styl do puntíku

Pokud sháníte koťátko nebo i dospělou kočičku, v Šanci zvířatům mají některé ještě volné. Mrkněte na stránky. Třeba u paní Renčí jsou dvě dospělé kočičky a koťátko – černá holčička. Podpoříte tak dobrou věc a ještě máte jistotu, že dostanete zdravé a vypiplané zvíře, které bude pravděpodobně i mazlivé.

Fotka z druhé návštěvy Punti. Foto: Marek Sýkora

Navíc zvířátko ze Šance můžete navštěvovat, než bude naočkované a dostatečně dorostlé. Některé kočky od nich jsou také v Kočičí kavárně v centru Liberce.

Při druhé návštěvě u Renaty byla sranda. Zkusili jsme koťátka seznámit s jorkšířicí. Nejdřív se všechna ježila a pak se to nejmenší šilhavé kotě začalo s fenkou kamarádit a ostatní to sledovala. Já jsem toho taky využila a vzala jsem Punťu do ruky a rázem se ze mě stala zachránkyně. Myslím, že s Bennym budou kámoši.❤️

Děkuju všem, co dočetli až sem.

Pani Puntíková už baští granulky. Foto: Styl do puntíku