Miluju zelenou a fakt mě lákalo upéct dort ze špenátu a dopadlo to paradně. Fakt nám moc chutná. Akorát máme s Márou spor o množství cukru. Já mám radši méně sladké dorty a on si do kafe dává tři cukry, takže to potřebuje mít sladké jako cecek.

RECEPT

Suroviny

Těsto

400 g mraženého listového špenátu (ne protlak)
hrnek hrubé mouky
hrnek hladké mouk
3 vejce
2 lžičky prášku do pečiva
půl hrnku oleje
půl hrnku mléka
půl hrnku moučkového cukru

Krém

šlehačka 33 %
mascarpone
moučkový cukr (podle chuti)

Postup

Těsto: Mražený špenát nechte rozmrznout a vymačkejte z něj přebytečnou vodu. Potom ho rozmixujte v mixéru s olejem. Smíchejte cukr a vajíčko. A v jiné míse hladkou a hrubou mouku a prášek do pečiva. A pak všechno smíchejte dohromady. Nakonec přijdete mléko, kterým těsto rozředíte. Vymažte dortovou formu a těsto do ní přelejte. Pečeme na 165 stupňů 45 minut.

Krém: Vyšlehejte šlehačku a přidejte mascarpone a cukr. Ještě trošku vyšlehejte, ale pozor, ať to nepřepísknete a nemáte z krému máslo. To už se mi jednou bohužel stalo.

Zdobení: Dort vydlabejte a vydlabané těsto rozmixujte v mixéru na mech. Krém nalijte do vydlabaného dortu a přikryjte mechem.

Druhá možnost je rozkrojit korpus na tři kusy a ten horní taky rozmixovat na mech a dvě patra pomazat krémem. U této varianty bych koupila dvě mascarpone.